České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

Young Caritas Klub pro děti z Ukrajiny

Už je to skoro měsíc, co Young Caritas v Praze zareagovali na aktuální potřeby a v podstatě přes noc otevřeli vlastní adaptační skupinu pro děti přicházející z Ukrajiny.

Young Caritas Klub pro děti z Ukrajiny

Přízemí Charity Česká republika rozezněl smích a život malých předškoláčků. Holky a kluci od 2,5 do 7 let přicházejí každý všední den od 8 do 14 hodin do Charity, kde na ně čeká paní učitelka Kateryna. S tou každý den tvoří, zpívají, tančí, chodí na procházky a na hřiště. Jako ohromná pomoc a pravá ruka je přítomna vždy jedna dobrovolnice (děkujeme Aničko, Lolito, Sofie, Olgo a Agáto!), díky které se děti mají možnost seznámit s českým jazykem. 

Za vybavení patří velký dík zaměstnancům Charity, kteří přinesli krásné knížky a hračky. Drobným dárcům, kteří přispěli na základní vybavení Klubu a firmě WIKY za dar ve formě hraček a kreativních potřeb. 

Stále hledáme dobrovolnice a dobrovolníky, kteří mají zkušenosti s prací s dětmi a mají chuť a čas se podílet na jejich adaptaci nejen u nás ve Vladislavově ulici, ale i v dalších skupinách, ve kterých Young Caritas pomáhá.  

V případě zájmu pište na e-mail youngcaritas@charita.cz a my se Vám ozveme. 

Fotografie pořídil Jakub Žák 

Související články