České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

Novinky

Ve světě se neustále něco děje. Nejinak je tomu i u nás. Na této stránce naleznete nejnovější informace u událostech, které v rámci Young Caritas proběhly, nebo je teprve chystáme. Zároveň si zde můžete přečíst zajímavé články, jejichž cílem je informovat, vzdělávat i inspirovat.

Novinky
Válka rozdělila rodinu Julie. Manžel si novorozeného syna nepochová
2022 10. 5.

Válka rozdělila rodinu Julie. Manžel si novorozeného syna nepochová

Charita pro Ukrajinu

Julie čekala třetí dítě. Bydlela s rodinou na předměstí Kyjeva a kvůli bombardování se už čtvrtý týden ukrývala s dětmi ve sklepě. Juliin manžel šel do boje a byl to on, který trval na tom, aby těhotná žena se dvěma dětmi opustila Ukrajinu. Slyšel od známých, jak mnoho žen porodilo ve sklepích anebo v kyjevském metru bez jakékoli zdravotní péče. Nechtěl, aby toto riziko podstoupila jeho drahá žena.

Jaro v pohybu
2022 20. 4.

Jaro v pohybu

Young Caritas v Hradci Králové zahájil na jaře nový workshop s oblíbeným expertem Patrikem, který se zaměřuje na pohybové aktivity a poznávání lidského těla. Interaktivní setkání probíhají tentokrát v hradeckém Domově pro maminky s dětmi. V jarních měsících pokračovaly také taneční workshopy s Oxanou. Jeho účastníci si připravili taneční vystoupení i pro ukrajinské děti uprchlíků, o které se Charita stará na městské ubytovně. Young Caritas pro ně uspořádal ještě míčové hry a v dubnu připravuje také výtvarný kroužek s novým expertem Lukášem, osvědčeným dobrovolníkem a studentem UHK.