České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

Učíme se v Toulcově dvoře! Aneb třetí víkendovka s YC Challenge

Jak připravit kampaň? Kterak vyjednávat? A jak pracovat s Canvou - programem na tvorbu grafických materiálů? Naučili jsme se nejen to, ale navíc si přitom užili hromadu zábavy! To vše na třetí víkendovce Young Caritas Challenge 28. - 29. května v Toulcově dvoře.

Učíme se v Toulcově dvoře! Aneb třetí víkendovka s YC Challenge

Naše třetí víkendovka se konala v Praze v Toulcově dvoře. Toto prostředí nám bylo známé již z první víkendovky, a tak jsme se sem moc těšili. Několik účastníků naší challenge skolila nemoc, a proto jsme se na místě sešly v poměrně malém počtu – pouze čtyři dívky. Krátce po příjezdu jsme se pustily do hry, při které jsme společně vymýšlely názvy pro naše projekty. Bylo to velmi zábavné, a dokonce jsme se u pobíhání z jednoho stanoviště k druhému příjemně zahřály! Následně jsme hladové vyrazily na oběd. Každé jídlo je v Toulcově dvoře velmi dobré, a vaří dokonce jídla vegetariánská, takže win-win! Během polední pauzy jsme se připravovaly na prezentování našeho projektu před mentory. Plné obav jsme se do toho pustily. Vyslechly jsme si z úst odborníků slova chvály i kritiky, opravily jsme, co se dalo, a vrhly jsme se do druhého kola prezentací. K našemu překvapení byly změny dost vidět!

Když jsme si odpočinuly a dostatečně se posilnily, čekal nás praktický kurs nazvaný „Jak vyjednávat“ s mentorem Václavem. Václav je v tomto odvětví prostě třída. Při semináři jsme se dozvěděly řadu užitečných informací. Například jak k různým lidem odlišně přistupovat, jakou použít komunikační strategii apod. Po akci následovalo osobní volno a večerka. Plné dojmů a zážitků ze sobotního dne jsme se odebraly ke spánku.

Nedělní snídaní odstartoval náš druhý a poslední den. Bylo nám spolu dobře, a tak jsme se u snídaně zapovídaly a zapomněly na čas! Po snídani nás čekal další kurs s mentorkou Luckou na téma „Připravujeme kampaň”. Nejdříve jsme si definovaly cílovou skupinu a termín, dokdy máme práci odevzdat. Skvělé na této akci bylo, že nás Lucka rozdělila do tří marketingových oddělení, z nichž každé dostalo za úkol zodpovědět několik otázek. Ty jsme následně sestavovaly do časového plánu a zjistily jsme, jaké množství úkolů, příprav a rizik zahrnuje vytvoření takové kampaně. Tímto patří Lucce velké díky za dobře a zábavně odvedenou práci! Po workshopu jsme se šly naobědvat, sbalit si věci a na chvíli si odpočinout. Jako další na řadu přišel seminář pojmenovaný „Canva v praxi“, opět vedený mentorkou Luckou.

V první části jsme si ukázaly názorné příklady, jak by dobře odvedená grafika rozhodně neměla vypadat. Lucka program opět připravila zábavnou formou, takže jsme se s chutí zapojily, dokonce se i zasmály. Následovala praktická část, kde nám byly představeny všemožné funkce a nástroje Canvy, čím se při tvorbě grafiky řídit a jaká pravidla následovat. Po ukončení workshopu jsme se s lítostí, že náš společný víkend končí, musely rozloučit. Loučily jsme se jak s našimi průvodkyněmi projektu Young Caritas Challenge Anet a Pájou, které se o nás od počátku starají jako o vlastní, tak i s mentorkou Luckou, která nás za víkend velmi obohatila. DĚKUJEME, HOLKY!

Napsala účastnice Klára Vaníková

Související články