České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

Young Caritas CHALLENGE startuje

Je tu nový rok a společně s ním i nové výzvy. Protože Young Caritas nezůstává pozadu, již v únoru startuje půlroční Young Caritas CHALLENGE

Young Caritas CHALLENGE startuje

Projekt určený mladým kreativcům ve věkovém rozpětí 15–18 let si klade za cíl vdechnout život nápadům souvisejícím s udržitelným rozvojem. Účastníci získají jedinečnou příležitost absolvovat proces vedoucí od prvotní myšlenky až k samotné realizaci. Vítáni jsou všichni bez rozdílů, dokonce i ti, kdo zatím konkrétní nápad nemají. I malé nenápadné a třeba prozatím zcela skryté projekty totiž mohou mít velký přesah.

Co nás čeká?

V rámci programu se účastníci seznámí s tím, co je udržitelný rozvoj a jak k němu mohou přispívat. Vedle dovednosti umět pracovat v týmu se každý jednotlivec naučí i to, jak věřit sám sobě. Po prvotním naplánování projektů se pozornost zaměří na propagaci, stejně jako na to, kde získat peníze potřebné k realizaci nového konceptu. Seskupení a následné přetvoření myšlenek ve skutečný projekt může vést ke zlepšení světa i významné pomoci druhým. Po celou dobu trvání projektu bude účastníkům k dispozici zkušený mentor. 
 

Úvodní informační setkání se uskuteční ve středu 23. 2. v Praze. Během následujících dvou jarních měsíců účastníci absolvují víkendový program, to sice 19.–20. března a 9.–10. dubna. Odpolední workshopy zaměřené například na dovednost komunikovat jsou nachystány na období mezi dubnem a červnem. Celý program vyvrcholí v červenci, a to pětidenním Summer campem. Příspěvek za ubytování a stravu činí 1000,- Kč, v této souvislosti lze rovněž zažádat o stipendium. Program zahrnující workshopy s lektory i projektové dny je díky podpoře MŠMT ČR bezplatný. 

Přihlašování spuštěno

Přihlášky je možné podávat do soboty 12. 2. 2022 prostřednictvím formuláře, podrobnější informace o celém projektu najdete tady. 
 
Tak na viděnou v únoru! 
Srdečně, Tým Young Caritas
 
 

O Young Caritas

Young Caritas působící pod Charitou Česká republika je součástí dnes již celoevropské platformy. Prostřednictvím nejrůznějších workshopů, besed, přednášek či interkulturních akcí jsou mladí lidé zapojováni do dění a probouzí tak v sobě empatii, solidaritu i zájem o společnost, v níž sami žijí.