České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

CHALLENGE: Máme za sebou první víkendovku

Young Caritas CHALLENGE je v plném proudu. Jak proběhla první víkendovka?

CHALLENGE: Máme za sebou první víkendovku

Začala Young Caritas CHALLENGE a my jsme zdolali první výzvu v podobě prvního víkendového setkání. To proběhlo třetí březnový víkend v pražském Toulcově dvoře. Výzva to byla hned z několika důvodů – pro některé z účastníků už jen samotná cesta přes půl republiky představovala plnohodnotný důkaz zájmu o CHALLENGE, pro další bylo velkou výzvou vyšetřit čas. Pro organizátory bylo hlavní výzvou připravit takový program, aby první víkendovka splnila nelehký cíl - kromě seznámení se, dát vzniknout nápadům na projekty, které pomohou s naplňováním Cílů udržitelného rozvoje. O jaké cíle vlastně jde? Jak je to všechno provázané a jak můžeme zrovna my přispět k budování cesty k udržitelnějšímu světu? 

IMG_3334 2

Sešlo se nás celkem devět účastníků a čtyři průvodkyně. V sobotu nás také navštívila kolegyně Mili z Plzně a program pro nás také obohatila Kristýna Hejzlarová z OSN. Na všechny aktivity svědomitě celý víkend dohlížel také pes Barnabáš.

IMG_3338 2

V pátek večer jsme se kromě seznámení věnovali nastavování vlastních hranic, povídali si o metodách sebepéče a některé jsme si i vyzkoušeli, současný život nás všech je velmi hektický a vměstnat do něj ještě udržitelný projekt, to chce nejprve omrknout prostor, který pro takový projekt máme a procvičit nástroje, kterými tento prostor můžeme kultivovat. 

IMG_3339 2

S vědomím našich limitů, ale i tužeb jsme se v sobotu pustili do probírání cílů udržitelného rozvoje. Nápady na projekty se díky různým aktivitám začaly pomalu klubat a rýsovat se také začaly týmy. V sobotu večer už jsme o čile diskutovali o nápadech a možných úskalích realizace. Debata byla tak živá, že jsme skoro zapomněli, že jsme chtěli ještě koukat na film. 

IMG_3343

V neděli se už v týmech pracovalo samostatně. I přes poměrně nízké teploty jsme užívali sluníčka a i nápady začaly chytat bronz a získávat konkrétnější obrysy. 

IMG_3342

Odjížděli jsme s pocitem nadšení a očekávání, s pocitem plného žaludku, o který se naprosto perfektně celý víkend staraly obětavé kuchařky. S pocitem hřejivým, že nejspíš vzniká něco důležitého a tím nemyslím projekty, ale hlavně přátelství, chuť a odvaha společně pomáhat světu kolem nás, aby se stal tím světem, ve kterém chceme žít.

Autorka: Aneta Fodorová

Související články