České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

Týden s Young Caritas přinese zajímavé rozhovory!

Charita Česká republika ve spolupráci s Diecézní charitou České Budějovice pořádají týden plný online rozhovorů na téma aktivní občanství. 

Týden s Young Caritas přinese zajímavé rozhovory!

V době, kdy není možné osobní setkávání, se realizátoři projektu Young Caritas rozhodli, že vstoupí do online prostoru a přinesou různé pohledy na aktivní občanství. Od 22. do 28. 3. se od zajímavých hostů diváci dozví nejen o jeho různých formách, ale i o důvodech, které některé lidi přimějí k zapojení se do dění kolem nich.  Rozhovory se budou vysílat v přímém přenosu v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli. Kdokoli bude mít zájem dozvědět se něco více o různých životních příbězích a motivacích k aktivnímu občanství, stačí, když se podívá na facebookovou stránku Young Caritas Česká republika, na které se budou rozhovory vysílat.  

V životě se můžete vydat mnoha směry. Můžete se věnovat budování rodiny či kariéry, celoživotnímu vzdělávání, cestování i nicnedělání. Variantou je však i aktivní ovlivňování celospolečenských témat, která Vám připadají důležitá. A právě takovou cestu si vybrali lidé, kteří se představí během Týdne s Young Caritas.

Mezi hosty se objeví například vysokoškolský pedagog Salim Murad, mezi jehož hlavní výzkumná témata patří etnické stereotypy v české reklamě, v médiích i v pohledu na migraci či Veronika Batelková, která je předsedkyní spolku Zvol si info, jehož hlavním posláním je boj s dezinformacemi a dalšími nástrahami mediálního světa a sociálních sítí. Moderátoři z řad Young Caritas se pokusí zjistit, zda se vůbec cítí být aktivními občany a co pro ně tento pojem vlastně znamená. V rozhovorech se samozřejmě nevyhneme ani otázce o aktuální situaci, která kvůli omezením značně komplikuje práci, jíž se tito lidé věnují.

Týden s Young Caritas společně organizuje Charita Česká republika a Diecézní charita České Budějovice a mezi zpovídanými se objeví i jejich zástupci. Koordinátor českobudějovických Young Caritas a skaut Václav Peltan a vedoucí mise Charity Česká republika v Mongolsku Jana Žilková, jejíž rozhovor bude kvůli časovému posunu v neděli již od 11:00. Ostatní rozhovory budou začínat vždy v 18:00.

Více informací o jednotlivých hostech včetně termínu vysílání najdete zde.