České Budějovice

Václav Peltan

koordinátor Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Eva Karasová

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Špiková

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

SWAP: Přines, vyměň a odnes – bez zbytečného odpadu!

Ve středu 25. srpna se dveře Charity otevřely všem příznivcům módy, kterým doma leží již nevyužité oblečení a doplňky, které by neměly přijít nazmar.

SWAP: Přines, vyměň a odnes – bez zbytečného odpadu!

V rámci populárního swapu oblečení mohli zúčastnění do informačního centra Charity přinášet nechtěné kousky oděvů a vyměnit je s ostatními za jiné, které jim budou dál dělat radost. Zároveň se mohli těšit z toho, že takovou výměnou přispívají ke snižování zbytečného odpadu, který by jinak s největší pravděpodobností končil na skládkách.

Na pozadí swapu se jako tradičně konal udržitelný workshop pro malé i velké, v rámci něhož se účastníci poučili o tématu upcyklace a udržitelnosti v módě. Workshopem provázela módní návrhářka Sarah Dunn, autorka projektu Boadicea, v rámci něhož vytváří autorské oděvy a doplňky, často právě pomocí upcyklace – tedy znovu využití již jednou použitých materiálů. Sarah spolu s účastníky vyráběla jednoduchou metodou nákupní tašky a sáčky na ovoce a zeleninu ze starých triček. Dále účastníkům ukázala další způsoby, jak lze staré látky využít například na výrobu čelenek či dalších doplňků. Na své si tak přišli malí i velcí.

Swap oblečení se v Charitě konal již po několikáté a jako vždy měl hojnou účast. Oblečení, pro které se nenašel nový domov putovalo do Charitního šatníku, kde najdou své další využití u potřebných.