SWAP: dejme knihám další šanci

Jak probíhal swap knih očima stážistky Štěpánky?

Ahoj, jmenuji se Štěpánka a jsem stážistkou na Infolince od letošního března. Díky dobrovolnictví se setkám se spoustou inspirativních lidí, ale také mám možnost podívat se na všemožné kulturní a vzdělávací akce. Jednou z takových větších událostí byla Letní filmová škola v Uherském Hradišti, kde se zrodil nápad – uspořádání srpnového swapu ve „Vladislavce“. Na co swap bude zaměřen jsem mohla navrhnout i já jako stážistka.

Přála jsem si, aby se uspořádala výměna knih. Celá myšlenka swapu se mi moc líbí, ale v knihách vidím přidanou hodnotu v příbězích a znalostech, které ukrývají a které člověk může objevit ještě cestou domů nebo třeba za rok. Proto jsem měla radost, když návrh prošel a opravdu jsme se o pár dnů později všichni sešli nad stolem pokrytým hromádkou knih všech možných žánrů, která se neustále rozrůstala. Skoro každý účastník přinesl své knihy a přišel je vyměnit nebo věnovat ostatním. Já sama jsem si vyswapovala Raymonda Queneau.

Pro zbylé knihy si po swapu mohl přijít každý místa znalý milovník knih, nic tedy nezbyde, vše se udá a knížky třeba místo v popelnici skončí u někoho, kdo je ocení.