SWAP: dejme knihám další šanci

Jak probíhal swap knih očima stážistky Štěpánky?

SWAP: dejme knihám další šanci

Ahoj, jmenuji se Štěpánka a od letošního března jsem stážistkou na Infolince. Díky dobrovolnictví se setkávám se spoustou inspirativních lidí a také mám možnost navštěvovat různé kulturní a vzdělávací akce. Jednou z takových událostí byla Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Právě zde se zrodil nápad uspořádat swap. Jakožto stážistka jsem měla i já možnost navrhnout to, na co se swap zaměří.

Přála jsem si, aby se uspořádala výměna knih, a tak se také v srpnu v pražské „Vladislavce“ stalo. Celá myšlenka swapu se mi líbí už sama o sobě, knihy jako takové však navíc skýtají ještě další přidanou hodnotu: ukrývají v sobě znalosti. I z toho důvodu jsem měla radost, když návrh skutečně prošel a opravdu jsme se o pár dnů později sešli nad stolem pokrytým hromádkou knih všech možných žánrů. Téměř každý účastník s sebou nějaké knihy přinesl, ty pak vyměnil za jiné nebo je zkrátka věnoval ostatním. Já sama jsem si vyswapovala Raymonda Queneau.

Protože i po swapu si mohl kdokoliv pro zbylé výtisky přijít, nezbyla na našem stole ani knížka. Místo v popelnici tak knížky skončily u nových majitelů, kterým budou zcela jistě ještě nějakou tu chvíli sloužit a přinášet radost. A kdo ví? Třeba budou díky příštím swapům putovat ještě o kousek dál.