České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

SWAP: dejme knihám další šanci

Jak probíhal swap knih očima stážistky Štěpánky?

SWAP: dejme knihám další šanci

Ahoj, jmenuji se Štěpánka a od letošního března jsem stážistkou na Infolince. Díky dobrovolnictví se setkávám se spoustou inspirativních lidí a také mám možnost navštěvovat různé kulturní a vzdělávací akce. Jednou z takových událostí byla Letní filmová škola v Uherském Hradišti. Právě zde se zrodil nápad uspořádat swap. Jakožto stážistka jsem měla i já možnost navrhnout to, na co se swap zaměří.

Přála jsem si, aby se uspořádala výměna knih, a tak se také v srpnu v pražské „Vladislavce“ stalo. Celá myšlenka swapu se mi líbí už sama o sobě, knihy jako takové však navíc skýtají ještě další přidanou hodnotu: ukrývají v sobě znalosti. I z toho důvodu jsem měla radost, když návrh skutečně prošel a opravdu jsme se o pár dnů později sešli nad stolem pokrytým hromádkou knih všech možných žánrů. Téměř každý účastník s sebou nějaké knihy přinesl, ty pak vyměnil za jiné nebo je zkrátka věnoval ostatním. Já sama jsem si vyswapovala Raymonda Queneau.

Protože i po swapu si mohl kdokoliv pro zbylé výtisky přijít, nezbyla na našem stole ani knížka. Místo v popelnici tak knížky skončily u nových majitelů, kterým budou zcela jistě ještě nějakou tu chvíli sloužit a přinášet radost. A kdo ví? Třeba budou díky příštím swapům putovat ještě o kousek dál.