České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

Labyrint 2030

Výzvu pro mladé inovátory v oblasti udržitelného rozvoje Labyrint 2030, která odstartovala v dubnu 2020 pod hlavičkou Charity Česká republika, podpořilo několik známých tváří. Dnes slavíme Mezinárodní den žen a dívek ve vědě, proto se hodí představit právě jednu z ambasadorek projektu, Blanku Pilátovou. 

Labyrint 2030

Blanka je studentkou ekologie a toxikologie na VŠCHT v Praze. Prostřednictvím sociálních sítí se snaží popularizovat chemii a vést své sledovatele k udržitelnějšímu způsobu života. Ve svých příspěvcích se nejčastěji věnuje právě tématům jako je ekologie, enviromentalismus, či tomu, co můžeme my, jako jednotlivci udělat pro naši planetu. To vše podává zábavnou a čtivou formou a daří se jí tak přesvědčovat stále více lidí o tom, že #chemiejeláska.

Výzva Labyrint 2030, cílí na mladé lidi a jejich projekty zaměřené na zahraniční rozvojovou spolupráci. Chce zvýšit informovanost české společnosti o zahraniční rozvojové spolupráci České republiky a zároveň aktivně zapojit mladé lidi do hledání inovativních řešení na aktuální výzvy v této oblasti. Kromě osvětových akcí nebo diskuzí s odborníky je součástí akce také soutěž, v rámci které odborná porota vybírá 5 nejlepších projektů zacílených právě na rozvojové země.


Autoři vítězného projektu se budou moci zúčastnit rozvojové mise v zemi, kde Charita Česká republika působí a zároveň dostanou příležitost posunout svůj nápad, prezentovat jej na konferenci Inovační fórum a třeba ho i ve spolupráci s Charitou Česká republika realizovat přímo na jedné ze zahraničních misí.