České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

Karetní Hra 2030: Hrajeme o větší odpovědnost za svět kolem nás

Jak si globální rozvojové vzdělávání hraje s Cíli udržitelného rozvoje? To je možné odhalit díky Hře 2030 zaměřující se na globální souvislosti a udržitelný rozvoj.

Karetní Hra 2030: Hrajeme o větší odpovědnost za svět kolem nás

Novou karetní hru si můžete zahrát s přáteli třeba ve vlaku či v parku. Její pravidla nejsou vůbec složitá. Jak se však bude hra a samotná doba hraní vyvíjet bude na jednotlivých hráčích. On-line verze hry je koncipovaná tak, aby si ji každý mohl doma vytisknout, vystřihnout a začít hrát. Na vzniku Hry 2030 se podílely profesionálky v oboru herního designu Lucie Pozníková a Andrea Kosařová, které svou práci doplnily o originální autorské ilustrace.

V sekci globálního rozvojového vzdělávání Charity Česká republika sledujeme nejnovější trendy v neformálním vzdělávání a především to, jak přiblížit složitá a komplexní témata co nejjednodušším způsobem a povzbudit tak kritické myšlení a zvídavost.

„Máme ambici předat všem zájemcům a zájemkyním z řad vzdělavatelů ucelený nástroj, který umožní dále rozvíjet poznatky o udržitelném rozvoji a hledat odpovědi na všechny otázky, které se během hraní mohou objevovat. Hra bude proto v budoucnu doplněna o metodiku pro školy a volnočasové vzdělávání."

Programová manažerka sekce globálního rozvojového vzdělávání Šárka Zápotocká

Hru si může každý zdarma stáhnout zde!

Zábavnou formou seznamuje se 17 Cíli udržitelného rozvoje (​Sustainable Development Goals – SDGs). Ty vychází z globálního  plánu udržitelného rozvoje OSN, známého pod názvem Agenda 2030, přijatého v roce 2015 všemi členskými státy. Hra 2030 vznikla v rámci projektu Labyrint 2030, který je finančně podpořen v rámci ZRS ČR.