České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

Re – sáčkujeme

Během jednoho z říjnových odpolední se v pražské Vladislavce uskutečnil další z našich kreativních workshopů. Ptáte se, co že jsme si to vyrobili tentokrát?

Re – sáčkujeme

Re – sáčkujeme, tak zní název jednoho z mnohých projektů našich dobrovolnic. Jednoduchý, avšak dalekosáhlý nápad ušít si vlastní sáčky vznikl v reakci na plýtvání přírodních zdrojů. Hlavní myšlenka sáčkování spočívá ve snížení celkové spotřeby jednorázových pytlíků jejich výměnou za látkové. Běžně používané pytlíky zhotovené mnohdy z plastu i papíru zároveň jsou velice těžko recyklovatelné, a proto končí ve směsném odpadu, odkud dále putují na skládku a do spaloven. Sáčky, které jsme se v průběhu workshopu naučili zhotovit, jsou nejen šetrné k přírodě, ale dokonce mnohem vhodnější pro styk s potravinami.

To však není všechno! Kromě sáčků samotných jsme si během odpoledne připravili i znovupoužitelné ubrousky. Opravdu! Holky z Re – sáčkujeme o svých ubrouscích říkají, že díky metodě voskování už jsou s Vámi zkrátka na vždycky. Malý kousek látky potřebný k přípravě opakovaně použitelných ubrousků či sáčků tak může zabránit ekologické katastrofě páchané velkým množstvím jednorázových pytlíků.

Workshopem však Re – sáčkujeme ani zdaleka nekončí. Pokud Vás projekt zaujal a chtěli byste se o něm dozvědět víc, nebo třeba víte o šikovné švadlence, neváhejte holky kontaktovat! Zhotovené sáčky bude možno zakoupit ve vybraných pražských pekařstvích. Vybrané peníze posléze poputují zase zpět k těm, kdo se na šití podíleli. Ozvat se můžete prostřednictvím e-mailu resackujeme@gmail.com nebo telefonicky +420 602 877 804.  

Autor: Michaela Kříženecká