Lucie Kohoutová

Absolvuj stáž v Young Caritas!

Chceš získat skvělou praxi v neziskovém sektoru? V Young Caritas ti dáme příležitost! Prohloubíš své znalosti a získáš možnost podílet se na projektech, které mají opravdu smysl.

Absolvuj stáž v Young Caritas!

Můžeš nám pomáhat s PR, drobou administrativou nebo třeba s přípravou projektů. Zlepšíš si své komunikační dovednosti, naučíš se pracovat v týmu, osvojíš si různé metody tvoření vzdělávacích projektů a naskytne se ti jedinečný vhled do fungování neziskových organizací. Aktivity tě budou bavit a zároveň ti přinesou i cennou praxi uplatnitelnou v budoucím životě. Součástí stáže je i možnost účastnit se řady nejrůznějších workshopů, seminářů i školení, a načerpat tak nové znalosti v oblasti společenských témat. A kdo ví? Třeba se u nás rozhodneš zůstat natrvalo.

„Před stáží jsem takřka netušila, jak to v neziskovém sektoru chodí. Nejvíc překvapující pro mě byl způsob financování – primárně prostřednictvím projektů. Přímo v rámci Charity ČR mě velice zaujala její široká působnost a množství oblastí, ve kterých se angažuje.“

Den dobrovolníků 21

„Z profesního hlediska mě stáž naučila pečlivosti, dochvilnosti, odpovědnosti a spolehlivosti. Naučil jsem se používat programy, se kterými jsem předtím neměl možnost pracovat, například SharePoint nebo Fidoo. Vedle toho jsem se zúčastnil vzdělávacího kurzu pro zaměstnance pořádaného Charitou ČR, který se zaměřuje na rozvíjení facilitačních schopností, lektorských dovedností a přijímání i poskytování konstruktivní zpětné vazby. Stáž mi poskytla unikátní pohled na fungování neziskových organizací, jejich problémy a možnosti zapojení v procesu neformálního vzdělávání mladistvých.“

Pokud se i ty chceš ve svém budoucím profesním životě orientovat na neziskový sektor, sociální služby, rozvojovou spolupráci či mezinárodní vztahy, neváhej a absolvuj stáž v Young Caritas. O délce stáže si rozhoduješ ty sám. Ozvat se nám můžeš prostřednictvím kontaktů nebo formuláře. Vykroč vstříc novým zkušenostem a pojď se s námi rozvíjet!

P1292927.00_01_17_15.Still007

Po ukončení stáže jsem v Charitě ČR získala trvalé pracovní místo a působila zde téměř rok a půl. Kdybych stáž neabsolvovala, pravděpodobně bych neměla ani možnost začít zde pracovat. V tom si myslím, že jsou stáže skvělé. Pokud je na obou stranách spokojenost, lze v organizaci zůstat i po jejím ukončení.“

Chceš být v obraze?

Přihlaš se do oběru novinek a plánovaných akcí!