Young Caritas České Budějovice

První akce klubu Young Caritas - výlet do Prahy
2023 23. 11.

První akce klubu Young Caritas - výlet do Prahy

Od října se každou druhou středu schází skupinka mladých lidí, které spojuje společný zájem - dobrovolnictví. Na našich setkáních v klubovně Young Caritas chceme vymýšlet smysluplné projekty, které budou prospěšné druhým. A tak jsme na sobotu 11. listopadu nachystali výlet do Prahy pro děti z programu Šance všem (ze sociálně slabých rodin) a k nim jsme přizvali děti z Trhových Svinů zapojené do Tříkrálové sbírky, protože právě z tříkrálového koledování v Trhových Svinech je částečně podporované naše Dobrovolnické centrum.  Přečtěte si reportáž z naší cesty.

Nemají společný jazyk, přesto si rozumí
2023 22. 6.

Nemají společný jazyk, přesto si rozumí

Zahraniční dobrovolník Diecézní charity Mohamed z Egypta se zapojil do projektu Young Caritas – ve spolupráci s naším českým koordinátorem Vítkem vyučoval ukrajinské děti angličtinu. Je to pro všechny společně cizí jazyk, jak Mohamed tak jeho studenti se teď navíc vzdělávají v češtině. I když mají jazykovou bariéru, přesto se vždy domluvili a je krásné sledovat, jaké pokroky děti za tři měsíce kurzu udělaly! Jak vše probíhalo nám u příležitosti posledního setkání přiblížil sám Mohamed: