Novinky Young Caritas Hradec Králové

Přes poznání i tanec jsme si blíž, ukázalo letošní Setkání národů
2022 14. 11.

Přes poznání i tanec jsme si blíž, ukázalo letošní Setkání národů

Diecézní katolická charita Hradec Králové

Již podeváté ožilo hradecké Adalbertinum festivalem Setkání národů ve čtvrtek 10. listopadu. Svou kulturu, umění, tradice i národní kuchyni na něm představilo 25 zemí čtyř kontinentů. Dopolední program pro školy i večerní koncert pro veřejnost se nesl v duchu motta „Protančíme spolu celý svět“. Festival se těšil velkému zájmu veřejnosti. Návštěvníci i studenti nejvíc oceňovali pestrou prezentaci cizokrajných kultur, etnické workshopy a ochutnávky. Mnozí byli překvapeni, že v našem kraji žije tolik národností, a vítali příležitost více poznat jejich kulturu a zvyky. A to je i záměrem této tradiční akce - spojovat národy a bořit předsudky prostřednictvím vzájemného poznávání.

Festival Setkání národů zve na jedinečnou cestu kolem světa pod jednou střechou
2022 3. 11.

Festival Setkání národů zve na jedinečnou cestu kolem světa pod jednou střechou

Diecézní katolická charita Hradec Králové

Přehlídku více než dvaceti cizokrajných kultur, etnické workshopy a ochutnávky, koncert a také výstavy, to vše nabídne 9. ročník tradičního festivalu Setkání národů, který se uskuteční ve čtvrtek 10. 11. 2022 od 9 do 20 hod. v Adalbertinu Hradec Králové (Čs. armády 300, Velký sál). Letos nebude chybět program pro školy ani etnické ochutnávky. Na závěrečném koncertu vystoupí indiánská skupina Chayag z Ekvádoru, Roben Mlauzi ze Zimbabwe a Jungle Team ze ZOO Dvůr Králové i další interpreti původem z Indonésie, Mongolska, Vietnamu, Nepálu, Arménie a Ukrajiny. Příběhy ukrajinských uprchlíků návštěvníkům přiblíží jedna z mnoha doprovodných výstav s názvem „Vstaň a jdi“ od výtvarnice Anny Artemenko z Kyjeva. Záštitu nad akcí převzal primátor Hradce Králové.

Dobrovolníci rozdávali úsměvy ve fakultní nemocnici
2022 20. 10.

Dobrovolníci rozdávali úsměvy ve fakultní nemocnici

Diecézní katolická charita Hradec Králové

Světový den úsměvů, který připadá na 5. října, se rozhodli oslavit dobrými skutky i naši dobrovolníci, kteří dochází za pacienty do hradecké Fakultní nemocnice. Napekli spoustu smajlíkových sušenek, hezky je zabalili a rozdávali na jednotlivých odděleních pacientům i těm, kdo se o ně starají. Úsměvů bylo odevšad moc a moc, takže za rok určitě zas!

Dětské kurzy češtiny
2022 26. 8.

Dětské kurzy češtiny

Ve druhé půlce letních prázdnin se Young Caritas Hradec Králové věnoval dětem, které navštěvovaly dětské kurzy češtiny v Integračním centru pro cizince. Aktivity navazovaly na jazykové lekce, aby si děti lépe zažily nová česká slovíčka, fráze a zeměpisné poznatky. Absolvovaly rychlokurz zajímavostí z Česka i našeho kraje. Vyrobily si i kulisy pro minidivadlo na známou českou písničku, které si i natrénovali. Při pohybových aktivitách se naučily základní slovesa pohybu. Kurzu se účastnilo hodně dětí ukrajinských uprchlíků, které byly nadšené, že mohly společně i tvořit.