Letní cestování časem

V týdnu od 22. do 26. srpna proběhl poslední prázdninový příměstský tábor v Českých Budějovicích. Tentokrát na téma „Cesta tam a zase zpátky“.

Letní cestování časem

1662119173274Příměstský tábor probíhal přímo v sídle Diecézní charity České Budějovice. Děti byly celý týden v roli cestovatelů časem a za pomoci vynálezce Jamese Timese cestovaly do různých časových úseků naší historie. V pondělí se přesunuly do pravěku a poté poznávaly taje hudby napříč dějinami. Další den se vydaly po stopách historie města České Budějovice, navštívily Indiány a prošly si stezku ctností indiánského kmene. Ve středu jsme se s dětmi vydali poznat historii knihy do kláštera ve Zlaté Koruně a připomněli si dobu středověku.

1662119173268
Čtvrtek byl věnován Jihočeskému muzeu v Českých Budějovicích a dále děti navštívily budoucnost za pomoci stroje času. Řešily různé problémy a výzvy, které nás v budoucnu mohou potkat. Poslední den jsme hledali poklad, který nám vynálezce James Times zanechal a seznámili jsme se s historií cvičení psů. Samozřejmě s názornou ukázkou. Na konci jsme se však museli s dětmi rozloučit a společně s nimi se vrátit do přítomnosti.

Za tým Young Caritas České Budějovice
Vít Kovář