Hrdinové mezi námi. Tentokrát v Ledenicích

Hrdina mezi námi - v týdnu od 1. do 5. srpna proběhl další z příměstských táborů pod hlavičkou Young Caritas. Tentokrát se tábor konal v krásném prostředí ledenické fary. 

Hrdinové mezi námi. Tentokrát v Ledenicích

1660136737645V prvním srpnovém týdnu se uskutečnil další z příměstských táborů, který jsme si pro děti na toto léto připravili v Young Caritas. Opět jsme se věnovali tématu hrdinství a s dětmi se vydali na dobrodružnou plavbu, během které jsme navštívili pět ostrovů. Na každém z nich byl ukrytý jeden klíč potřebný k otevření zámku na truhle s pokladem. Pro získání klíče bylo vždy potřeba najít vhodný způsob pomoci obyvatelům ostrova, kteří z různých důvodů strádali. V závěru tábora se dětem podařilo najít truhlu s pokladem a spolu s ní i poznání toho, že hrdina je každý, kdo s odvahou překonává překážky.  


1660136737660Zázemí jsme tentokrát měli na faře v Ledenicích a tábora se účastnilo deset dětí, které se každoročně zapojují do Tříkrálové sbírky v Ledenicích a Borovanech. Každý den jsme se také setkávali se zajímavými lidmi, kteří dětem přiblížili své povolání. V pondělní dopoledne nás navštívila archeoložka, v úterý jsme pozorovali život kolem nás se zoologem, ve středu dopoledne se nám věnoval knihovník, čtvrteční dopoledne jsme strávili s knězem a v pátek nám svou dílnu ukázal řezbář.

Jsme vděční za dny plné obohacujících zážitků a hezké chvíle prožité spolu s dětmi.

Za tým Young Caritas
Lucie Kohoutová