České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

Hodnotové vzdělávání

V Young Caritas se snažíme v mladé generaci posilovat empatii a solidaritu s druhými. Klademe si za cíl vštípit mladým lidem ideál sociální spravedlnosti a zájem o prostředí, v němž žijí. Aktivní mládež, která se zajímá o svět a zapojuje se do veřejného života, může pozitivním způsobem ovlivňovat společnost okolo sebe.

Hodnotové vzdělávání

Jednou z našich klíčových aktivit, je neformální vzdělávání, nad rámec povinné školní docházky. Snažíme se používat novátorské i netradiční metody. Spolupracujeme se zaměstnanci Charity, kteří pracují s mládeží, školami, spolky a organizacemi a v neposlední řadě také s rodiči a mladými dobrovolníky. Společně se snažíme přispívat k lepší distribuci informací, protože jsme přesvědčení, že ve vědění je největší síla a nevzdělanost posiluje jen předsudky a negativní nálady ve společnosti.
Pro děti od šesti let připravujeme nejrůznější vzdělávací akce zaměřené na nejrůznější témata, jako je příroda, ekologie, kultura či pomoc potřebným. Učíme děti myslet kriticky a pracovat s informacemi. 

Workshop_pracesdetmi

V dnešní technické době je podle našeho názoru nutné probouzet v dětech zájem o svět, ve kterém žijí. Pokud máte zájem o naše vzdělávací aktivity, podívejte se, co chystáme. Případně se nám ozvěte prostřednictvím kontaktů nebo formuláře!

Chceš být v obraze?

Přihlaš se do oběru novinek a plánovaných akcí!