Zdravověda v praxi

První pomoc, co dělat v nouzi, jak pečovat o zdraví a poslání profese zdravotníků, to vše bylo hlavní náplní květnových workshopů s Eliškou, studentkou Zdravotnického lycea. Děti si také prohlédly areál hradecké Fakultní nemocnice a vyrobily poděkování zdravotníkům za obětavou pomoc v době koronakrize.

Děti se prakticky učily, jak správně poskytnout první pomoc i v souvislosti s onemocněním covid-19. Zopakovaly si také interaktivní formou základní pojmy z anatomie lidského těla, lidské orgány a druhy úrazů. Zvládly i základní techniku obvazování a postup, jak ošetřit kterou ránu. Při návštěvě areálu hradecké Fakultní nemocnice si zmapovaly jednotlivá oddělení a také si připoměli linky pomoci. Ve finále vyrobily poděkování zdravotníkům za jejich obětavou péči v době pandemie.

Foto: archiv Young Caritas Hradec Králové