Lucie Kohoutová

Svět internetu a tvoření v Canvě

Jak se vyznat na internetu a kreativní práce v Canvě, to byly první dva workshopy s novou lektorkou Terezou, které uspořádalo Young Caritas v Hradci Králové v únoru o jarních prázdninách.

Děti tvořily ve dvojicích a po prvotním seznámení s tímto oblíbeným grafickým programem si v něm zkusily vyrobit plakátek na akci, přání a pozvánku na oslavu narozenin. Děti to moc bavilo a své výtvory si odnesly i domů. Na mediálním workshopu kluci a holky diskutovali o užitečnosti i úskalích internetu a sociálních sítí. Dozvěděli se, které aplikace jsou praktické a na jaké si dát pozor. Kterým youtuberům a bloggerům věřit a jakým ne a proč. Děti pracovaly ve skupinách, aby mohly sdílet svoje postřehy a zkušenosti.