České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

Druhá víkendovka očima účastnice Elišky

Jak můžeme srozumitelně a vyváženě komunikovat problematiku udržitelného rozvoje? Jak se vyhnout manipulaci a jak si vůbec informace ověřovat, než je začnu šířit dál? Tyto a mnoho dalších otázek před námi vyvstalo během druhé víkendovky Young Caritas Challenge.

Tyto a mnoho dalších otázek před námi vyvstalo během druhé víkendovky Young Caritas Challenge. Setkání účastníků Young Caritas Challenge a jejich lektorkami z Charity Česká republika a hostem Petrem Bohušem posunulo naše projekty dál. Jako účastníci výzvy jsme původně měli za úkol vytvořit projekt ve snaze zlepšit situaci v některé z oblastí udržitelného rozvoje - ať už zvyšováním povědomí o globálních problémech nebo konkrétními činy.

Během víkendu jsme si měli ujasnit, jak chceme projekt pojmout a jaké nástroje k tomu máme. V tom nám pomohl i workshop bývalého šéfredaktora ČT, který nás nabádal ke kritickému myšlení, abychom byli schopni své projekty srozumitelně komunikovat a předat dál. Večer jsme opékali buřty a hermelíny na ohni a na dobrou noc četli z knihy Vačice, která se nesmála a povídali si o důležitosti zjišťování potřeb našich cílových skupin. V neděli jsme pak už pomocí nových nástrojů zpřesňovali naše cíle v rámci Challenge a o svých projektech na závěr i natočili krátké informativní video. Setkání proběhlo 9.-10.4. v kapucínském klášteře v Kolíně. 

autorka: Eliška Křenová

Související články