České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

Projektové dny Young Caritas České Budějovice

Projektové dny Young Caritas České Budějovice

Pro školy, neziskové organizace, spolky a další subjekty pracující s dětmi a mládeží organizujeme ve spolupráci s nejrůznějšími odborníky z praxe naučné besedy, tvůrčí dílny, dobrodružné výpravy či další aktivity věnované vybranému tématu – např. příroda, zvířata, ekologie, odvaha, pomoc potřebným apod. Podle přání a potřeb jsme schopni uzpůsobit a zdarma realizovat naučné aktivity pro věkovou kategorii od 6 do 18 let.

 
Zvíře jako parťák

Zvíře jako parťák

Zkušená zooterapeutka z Rodinného centra Rozárka dětem vyprávěla o chovu nejrůznějších druhů zvířat, i těch exotických, které často zachránila z rukou nezodpovědných chovatelů. Děti si mj. mohly pohladit živého papouška a nakrmit ho banánem či semínky.

 

 

 
Hipoterapie

Hipoterapie

Ve výběhu s koňmi pracovnice farmy organizace KONÍČEK, o. p. s., seznámila děti s tím, jak je třeba ke koni přistupovat a jak se o koně starat – děti si mohly vyzkoušet hřebelcování a sedlání, poté v sedle i léčebné impulsy ze hřbetu koně při vyjížďce v okolí statku.

 

 

 
sem v pohodě

Sem(x) v pohodě

Na setkání s mladou gynekoložkou se mohou dívky ve věku 11 až 15 let zeptat na všechno, co je zajímá. Povídání o změnách v ženském těle či o zahájení zdravého sexuálního života je doplněno poutavou prezentací, netradičními rekvizitami i příběhy z praxe v nemocnici.

 

 

 
Popletené pohádky

Popletené pohádky

Pracovnice Jihočeské vědecké knihovny si pro děti připravila zábavné a kreativní odpoledne zaměřené na podporu čtenářské gramotnost. Součástí je třeba pantomima, vnímání času či vyprávění příběhu podle obrázků.

 

 

 
Týden s hrdiny

Týden s hrdiny

Netradiční příměstský tábor s inspirativními hrdiny, ochránkyní přírody Jane Goodallovou, statečným Robinem Hoodem či oddaným samurajem, ukázal, že se bez ohledu na věk můžeme všichni stát hrdiny všedních dní.

 

 

 
Hrátky s keramikou

Hrátky s keramikou

Děti se pod vedením výtvarnice Jany Šonkové seznámily se základními technikami práce s keramickou hlínou a vytvořily  originální keramické anděly, kteří budou předáni dlouhodobě hospitalizovaným pacientům na oddělení následné péče českobudějovické nemocnice


Kontaktujte nás

Young Caritas České Budějovice
Kanovnická 404/18, České Budějovice 370 01
tel.: 
739 054 880
e-mail: youngcaritas@dchcb.charita.cz

Instagram      Facebook