České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

Učíme se česky

V červenci se v Českých Budějovicích konal příměstský tábor pro ukrajinské děti. Dopoledne probíhala výuka českého jazyka a odpoledne aktivity Young Caritas. Jaký byl náš týden? 

Učíme se česky

1659509222491V třetím červencovém týdnu se v sídle Diecézní charity scházelo 12 dětí z Ukrajiny, které během letošního jara kvůli válce se svými blízkými opustily svou zemi. Poradna pro cizince a migranty spolu s Young Caritas pro ně připravila příměstský tábor zaměřený na intenzivní výuku češtiny. Každé dopoledne se děti spolu s lektorkou věnovaly procvičování českého jazyka a odpolední čas pak patřil hrám, tvoření a dalším odpočinkovým aktivitám.


1658404295585V pondělí jsme se seznámili, hráli různé zábavné hry a děti si začaly vyrábět prázdninový deníček. V úterý po obědě jsme navštívili stálou expozici Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Středeční horký den jsme strávili na stinném místě u brodu přes řeku Malši. Výuku češtiny tak děti mohly prokládat dováděním v chladné vodě. Všichni si to moc užili. Ve čtvrtek odpoledne se děti pobavily při několika soutěživých hrách a vyzkoušely si rýžovat český granát. Páteční dopolední jazyková lekce proběhla v parku Stromovka, kde si děti zahrály pátrací hru a na závěr výuky byly odměněny zmrzlinou. Po obědě si odpočinuly při sledování filmu v češtině. A později odpoledne nás navštívila paní Marie, která dětem přiblížila životní příběh Gevorga Avetisjana, aby je povzbudila k tomu, že i v cizí zemi je možné žít dobrý život.

Za tým Young Caritas České Budějovice
Lucie Kohoutová