Super podzimní týden s Young Caritas v Českých Budějovicích

Tým Young Caritas si pro děti z Českých Budějovic a okolí připravil od 25. do 30. října týden plný zajímavých a zároveň naučných projektových dnů. Přijďte si užít spoustu her, tvoření a nových zážitků. Zábava nepočká!

Super podzimní týden s Young Caritas v Českých Budějovicích

Plakáty YC - A3Zveme děti od 6 let na náš super týden plný projektových dnů pod vedením expertů, kteří děti vtáhnou do různorodých témat, her i tvoření. V průběhu celého týdne je přichystán bohatý program přes tvoření, tanec až po zpívání. S experty z praxe se také podíváme pod pokličku novinářské práci, kterou si budou moci účastnicí vyzkoušet. Společně také uklidíme naši zahradu a připravíme ji k zimnímu spánku. Program vyvrcholí v sobotu 30. října zahájením jedinečné městské hry „Skřítek volá o pomoc!“. Hra je věnována k 30. výročí vzniku Diecézní charity České Budějovice.

Základnu budeme mít v prostorách Diecézní charity České Budějovice, Kanovnická 18.
Děti se mohou účastnit celotýdenního programu nebo jen vybraných projektových dnů.
Veškeré aktivity jsou bezplatné díky podpoře Evropské unie a MŠMT.

Program týdne s Young Caritas:

Pondělí - Rukodělná dílna s Markétou Priehradnou
Budou se tvořit balancující sochy a malování bublinami. Rukodělná dílna, která procvičí nejen ruce ale i mozek, neboť využívá fyziky.

Úterý - Deskové hry s Michalem Urbanem
Budeme mít hromadu deskových her a společně přicházet na to, jaké herní mechanismy tam jsou a co v nás rozvíjí.

Středa - Jak vypadá práce novináře? s Lenkou Nechvátalovou
Projektový den bude rozdělený na teoretickou část a praktickou část. V praktické části si např. zkusíme napsat článek, nebo natočit televizní zprávy.

Čtvrtek - Jak zní podzim? s Michaelou Bílkovou
Jak asi zní podzim? Bude hudba, možná tanec, ale hlavně zábava!

Pátek - Úklid zahrady
Věděli jste, že máme také zahradu? Pojďme ji společně uklidit a připravit k zimnímu spánku.

Sobota - Skřítek volá o pomoc!
Nová městská hra, která byla vytvořena jako pomyslný dárek pro Diecézní charitu České Budějovice u příležitosti oslav jejích 30. narozenin.

Přihlášky a více informací:
Václav Peltan, tel.: 737 163 475 nebo e-mail youngcaritas@dchcb.charita.cz.

Těší se na vás
tým Young Caritas České Budějovice