České Budějovice

Václav Peltan

koordinátor Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Špiková

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

Skřítek volá o pomoc!

Nová městská hra od Young Caritas České Budějovice byla vytvořena jako pomyslný dárek pro Diecézní charitu České Budějovice u příležitosti oslav jejích 30. narozenin.

Skřítek volá o pomoc!

Diecézní Charita byla zřízena 1. prosince 1991 Biskupstvím českobudějovickým. Již 30 let tak pomáhá lidem v tíživé životní situaci nebo akutní nouzi. Ulehčujeme život zdravotně postiženým, seniorům, lidem bez domova, obětem domácího násilí i cizincům, kteří u nás žijí. Pomáháme při mimořádných událostech, jako jsou povodně nebo požáry. Věnujeme se také podpoře vzdělávání dětí a mládeže v chudých oblastech světa. Naším posláním je služba milosrdné lásky všem lidem v nouzi, bez rozdílu.
„Aktuálně diecézní Charita koordinuje činnost 18 profesionálních a 11 dobrovolných Charit, zaměstnáváme téměř 600 pracovníků, kteří pracují v sedmdesáti sociálních, čtyřech zdravotních službách a dalších projektech. Ročně pomůžeme více než 9 tisícům lidí,“ doplňuje Jiří Kohout

Pojďte slavit s námi a užít si hru!

Prozkoumejte České Budějovice a okolí, poznejte dávnou bytost, která pomáhala lidem a zjistěte více o tom, co dělá Charita. Čeká na Vás 10 zastavení, na kterých potrénujete mozkové závity, dozvíte se různé informace a dokonce jsou pro Vás připraveny různé úkoly.

Jak hrát?

 • Stáhnete si aplikaci ACTIONBOUND do mobilu – přes Obchod Play (Android) nebo App Store (iOS) - vše je zdarma.
 • Aplikaci spustíte a kliknete na „SKENOVAT KÓD“.
 • Načtete QR kód.
 • Nyní se již můžete vydat na cestu a užít si nevšední zážitek ze hry!

hra kod
Návod na spuštění hry také zde!

 

 

Co dělat po dokončení hry?

 • Prosíme, nezapomeňte nahrát své výsledky. Po splnění všech úkolů se zobrazí HOTOVO, poté stačí kliknout na ODESLAT. V tomto případě již opět potřebujete připojení na internet. Pokud k němu zrovna v danou chvíli nemáte přístup, nevadí. Výsledky stačí nahrát například až doma.

Užitečné informace:

 • Trasa může být ve své maximální pěší délce přes 10 kilometrů! Myslete na to s oblečením, odhadnutím energie a času. (Nikdo ale neřekl, jakým způsobem se tam musíte dostat. Takže autobus, kolo, vše povoleno!)
 • Ke hře potřebujete chytrý telefon. Zapnutou navigaci – Umístění. Internet v mobilu v průběhu hry nepotřebujete, po načtení QR kódu se data uloží do aplikace.
 • Po dokončení hry, prosíme, nezapomeňte nahrát Vaše výsledky.
 • Hra je pro týmy i jednotlivce.
 • Místa můžete i přeskakovat. Věříme ale, že zde máme samé odvážlivce, kteří trasu splní do posledního metru!
 • Buďte průkopníci a pomozte nám hru zlepšit, Váš názor nás zajímá! Jakoukoliv zpětnou vazbu zasílejte na e-mailovou adresu: vaclav.peltan@dchcb.charita.cz.


Děkujeme!

Krásný zážitek ze hry přeje
Tým Young Caritas