České Budějovice

Lucie Kohoutová

koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita České Budějovice

Facebook   Instagram

Mapa
Hradec Králové

Oxana Evsina 

koordinátorka Young Caritas
Diecézní katolická charita Hradec Králové

Facebook

Mapa
Plzeň

Milena Sojková

projektová koordinátorka Young Caritas
Diecézní charita Plzeň

Instagram    Facebok

Mapa
Praha

Petra Cmárová

koordinátorka Young Caritas
Charita Česká republika

Facebook Instagram

Mapa

Jaký byl týden pro ukrajinské děti?

Od 25.4. do 29.4. pořádal tým Young Caritas týden pro ukrajinské děti. Akce se konala v prostorách v kláštera Kongregace Školských sester Notre Dame.  

Jaký byl týden pro ukrajinské děti?

První den byl pro děti připraven program v podání paní Dany Ibragimové, která je herečkou Jihočeského divadla. Pro děti si připravila pohybové aktivity, které byly zaměřeny na trénování spolupráce a uvědomění si svých pohybových schopností. Další den byl opět v jejím podání, ovšem více zaměřen na kognitivní dovednosti dětí. Čekaly je nelehké úkoly na procvičení paměti a spolupráce. 

Kulatá nálepka na roll-up Veselí

Třetí den paní Ibragimovou vystřídala Šárka Zavadilová z organizace BudeCirkus. „Ta si pro děti připravila spoustu aktivit a pomůcek, se kterými je učila žonglovat, balancovat, točit, házet a mnoho dalšího. Dále pak vedla pohybový program zaměřený na hrubou motoriku dětí. Během čtvrtého dne společně s dětmi vyrazila do historického centra Českých Budějovic. Děti se podívaly na náměstí, Černou věž, radnici a přilehlé uličky. Ty je zavedly na Sokolský ostrov, kde děti čekaly aktivity s loutkami, které si pro ně paní Ibragimová nachystala společně se svým manželem,“ líčí zážitky Vít Kovář, koordinátor aktivit projektu Young Caritas. 


Kulatá nálepka na roll-up Veselí (2)
Poslední den byl již od začátku slunečný, tak se celý program konal venku na Sokolském ostrově u centra Českých Budějovic. Pro děti bylo připraveny improvizační aktivity na hudbu, základy dramatického projevu a na konci programu následovalo i zpívání ukrajinských lidových písní v podání pana Ibragima. 

Děkujeme za krásný týden! 
Tým Young Caritas České Budějovice