Aktuality z Young Caritas České Budějovice

Putovní výstava zachycuje potřebnost mládí v Charitě
2021 16. 10.

Putovní výstava zachycuje potřebnost mládí v Charitě

Diecézní charita České Budějovice v pátek 15. října 2021 zahájila putovní výstavu Mladí v charitě slavnostní vernisáží ve Studentském klubu Kampa v areálu Jihočeské Univerzity. Výstava vybízí k zamyšlení nad úlohou mladých lidí v Charitě, jejich přínosem, ale i budoucností. Fotografie Petra Zikmunda zachycují mladé dobrovolníky a jejich svěřence z řad klientů sociálních služeb. Na interaktivním panelu pak mohou návštěvníci dokončit věty, které reflektují dvě dimenze dobrovolnictví.

Cizinci se představili na akci Kousek Ze/mě
2021 21. 6.

Cizinci se představili na akci Kousek Ze/mě

Poradna pro cizince a migranty

U příležitosti Světového dne uprchlíků (20. 6.) Poradna pro cizince a migranty při Diecézní charitě České Budějovice ve spolupráci s Young Caritas uspořádala v pátek 18. června odpoledne v budově diecézní Charity multikulturní setkání se symbolický názvem Kousek Ze/mě. Smyslem akce bylo inspirovat se příběhy, kulturou a dovednostmi cizinců, pro které se Česká republika stala novým domovem.

Young Caritas zve na zábavný týden v Jindřichově Hradci
2021 16. 6.

Young Caritas zve na zábavný týden v Jindřichově Hradci

Děti z Jindřichohradecka mohou v týdnu od 12. do 16. července zažít týden plný zábavných a současně naučných aktivit pod hlavičkou projektu Young Caritas při Diecézní charitě České Budějovice. Young Caritas se zaměřuje na neformální vzdělávání dětí a mládeže v podobě hravých projektových dnů, v rámci nichž experti na konkrétní témata předávají dětem znalosti z nejrůznějších oborů.

Malí hrdinové objevovali sami sebe
2020 17. 8.

Malí hrdinové objevovali sami sebe

Od 10. do 14. srpna probíhala v Českých Budjovicích dobrodružný příměstký tábor s programem doslova na míru. Desítka dětí si v pondělí ráno procvakla lodní lístky a bezpečně (se záchrannými vestami) nastoupila na pomyslnou výletní loď, která však měla za úkol na své prázdninové plavbě záchrannou misi – získat od zajímavých osobností mapu místa, kde je skryta vzácná substance, kterou zachrání všechno živé na Zemi. Cestu však zná pouze několik výjimečných lidí – hrdinů po celém světě.